Juniori Jokipojat ry

Juniori Jokipojille uusi toiminnanjohtaja!

10.04.2024
Juniori jokipojat

Juniori jokipojat ry:n hallitus on valinnut seuran uudeksi toiminnanjohtajaksi Marko Rahikaisen. Toiminnanjohtajan työ Juniori Jokipojissa alkaa heti toukokuun alussa. Rahikaisella on vuosien kokemus jääkiekon parissa sekä Jääkiekkoliitossa, että seuroissa. Merkittävänä työkokemuksena mainittakoon pesti HPK:n toiminnanjohtajana vuosina 2015-2021. Työkokemusta on kertynyt laajasti myös valmennuksen parissa sekä myyntityön tehtävissä. Valmennustyö vei muutama vuosi sitten vuoden ajaksi Unkariin saakka.

Juniori Jokipoikien hallitus sekä joukkueenjohtajat pääsivät tapaamaan uuden toiminnanjohtajan jo ennen varsinaista työn aloitusta hallituksen kokouksen yhteydessä. Uutta työtään Hämeestä itärajalle muuttava Rahikainen odottaa jo innostunein ja odottavin mielin. Hänet voittekin pian nähdä jäähallilla seuraamassa harjoituksia ja pelejä, jossa on aitiopaikka tutustua seuran toimintaan kentällä.

Toivotamme uuden toiminnanjohtajan tervetulleeksi seuraamme!