Uutiset

18.05.2018

Valmentajaksi Juniori Jokipoikiin

Rekrytoimme koko ajan uusia valmentajia Juniori Jokipoikiin.
Aiempaa kokemusta valmentamisesta ei tarvitse olla, järjestämme seuran sisäistä koulusta ja mahdollistamme osallistumisen jääkiekkoliiton järjestämiin koulutuksiin.

Jos olet kiinnostunut valmentamisesta seuramme eri ikäluokissa ota yhteyttä valmennuspäällikkö Simo Karjalaiseen puh. 044-0112623, simo.karjalainen@jokipojat.fi

04.05.2018

Juniori Jokipojat ry sääntömääräinen kevätkokous 22.5.2018 klo 18:00, Islo Länsikatu 15

Juniori Jokipojat ry:n sääntömääräinen kevätkokous
Aika 22.5.2018 klo 18.00
Paikka ISLO, Länsikatu 15, 80110 Joensuu

Kokouksessa käsiteltävät asiat:

1. Valitaan kokoukselle puheenjohtaja, sihteeri ja kaksi pöytäkirjan tarkastajaa

2. Tarkastetaan ja todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

3. Esitellään päättyneen kauden alustava yhteenveto

4. Esitellään hallinnon alustava talousarvio ja toimintasuunnitelma sekä päätetään seura- ja jäsenmaksusta alkaneelle kaudelle

5. Valitaan hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle

6. Valitaan 1-2 toiminnantarkastajaa tai tilintarkastajaa ja heille varamiehet

7. Päätetään kokous

Petri Sallinen
hallituksen puheenjohtaja
Joensuussa 4.5.2018

24.04.2018

Ärjyleirit 2018 ilmoittautuminen

Tulevan kesän ärjyleirit järjestetään seuraavina ajankohtina:

2010-2008 syntyneet pelaajat 5.6-8.6.2018
Ilmoittautuminen: https://jokipojat.myclub.fi/flow/events/860856

2007-2005 syntyneet pelaajat 12.6-15.6.2018
Ilmoittautuminen: https://jokipojat.myclub.fi/flow/events/860857

Ensi kesän Ärjyleirit järjestetään tuttuun tapaan kesäkuun alussa. Mukaan otetaan 50 kenttäpelaajaa ja 8 maalivahtia ilmoittautumisjärjestyksessä.

Leirin päivä ohjelmaa:

Päivät tiistai- torstai alkavat aamulla n. klo 8.00 ja päättyvät n. klo 16.00 sisältävät kaksi jääharjoitusta oheisharjoituksineen. Perjantai päivänä pelataan leiripeli, päivä alkaa n. klo 8.00 ja päättyy n. klo 14.00. Leirin ajan varusteet saavat olla jäähallilla. Leirin tarkempi ohjelma ilmoitetaan myöhemmin. Jäiden lisäksi touhuilemme jään ulkopuolella monipuolisesti.

Leirin hinta on 150 euroa / pelaaja. Hinta sisältää jäävuorot, ruokailut ja välipalat, valmennuksen, leiri paidan ja muun oheistoiminnan.

Leirin ohjauksesta vastaavat Juniori Jokipoikien henkilökunta.

Tarkempi leiri aikataulu ilmoitetaan osallistujille 16.5

18.04.2018

Päättäjäisissä palkitut 17.4.2018

Eilen vietettiin kauden päättäjäisiä urheilutalolla.

Kiitos kaikille kuluuneesta kaudesta.

Päättäjäisissä palkitut kaudelta 2017-2018, onnea kaikille palkituille!

G-10
Kehittynein pelaaja: Luukas Virtanen, Ilmari Iskanius
Fair play pelaaja: Topias Asikainen, Aleksi Vartio

F-09
Kehittynein pelaaja: Eeli Ilvonen,Perttu Stranden
Fair play pelaaja: Eemil Timonen, Jaro Sorsa

F-08
Kehittynein pelaaja: Jasper Penttonen, Onni Honkanen
Fair play pelaaja: Luukas Hirvonen, Luka Kettunen

F-07
Kehittynein pelaaja: Onni Koskivirta, Samuel Sallinen
Fair play pelaaja: Elias Viiliäinen, Onni Hirvonen

E-06
Kehittynein pelaaja: Arttu Korhonen, Lenni Matikainen
Fair play pelaaja: Aatu Pikkarainen, Samuli Vatanen

D-05
Kehittynein pelaaja: Mikko Karttunen, Aleksi Mustonen
Fair play pelaaja: Atte Kipinä,Roman Pankov

D-04
Kehittynein pelaaja: Samuli Sarkkinen, Elmeri Laakso
Fair play pelaaja: Arttu Meriläinen, Luka Hämäläinen

C-03
Paras puolustaja: Veeti Eiserbeck
Paras hyökkääjä: Tuomas Puustinen

C-02
Parhaat puolustajat: Eetu Hassinen, Juho Juvonen
Parhaat hyökkääjät: Jere Asikainen, Niklas Meriläinen

B-nuoret
Paras puolustaja: Kasper Lehikoinen
Paras hyökkääjä: Valtteri Kekarainen
Terveystalo: Verneri Vartio

A-nuoret
Paras puolustaja: Akseli Rouhiainen
Paras hyökkääjä Mikko Pellikka
Terveystalo: Antti Makkonen

Naiset:
Paras puolustaja: Minja Turunen
Paras hyökkääjä: Milka Oksman

Naisten valinta: Christopher Rembetti D-05

Ilotaxi (ilo pelata) pelaajat:
G-10 Kasper Haapala
F-09 Luukas Haapala
F-08 Luka Härkönen
E-07 Konstantin Kudinov
E-06 Atte Kontkanen
D-05 Miika Tiittanen
D-04 Joonas Hirvonen
C-03 Riku Vähäniitty
C-nuoret Tiitus Kempas
B-nuoret Santeri Pippola
A-nuoret Konsta Heimonen
Naiset Aino Soininen

Maajoukkue palkinnot:
Atte Lehikoinen, Paavo Kohonen, Rasmus Kuiri

Musikka palkinto:
Iiro Eronen

Vuoden maalivahti:
Kasper Lehikoinen

Vuoden Huoltaja:
Sami Tauslahti D-04 ja E-07

Vuoden joukkueenjohtaja:
Kari Lahtinen A-nuoret

Vuoden valmentajat:
Lasse Litmanen F-09 ja Jouni Westerman C-nuoret

17.04.2018

Tyttöenergiaa jäällä 22.4

TERVETULOA KOKEILEMAAN JÄÄKIEKKOA SUNNUNTAINA 22.4.2018.

KOKOONTUMINEN JOENSUUN HARJOITUSJÄÄHALLISSA KLO 13:45,

JÄÄAIKA ON KLO 14:15-15:30.

MUKAAN TARVITSET VAIN KYPÄRÄN JA LUISTIMET. JOS SINULLA ON MAILA TAI MUITA JÄÄKIEKKOVARUSTEITA, OTA MUKAAN.

Lisätietoja, Marika Mali 0445772781, Juniori Jokipojat ry

16.04.2018

Voimavalmennus koulutus A-D ikäluokkien valmentajille 10.5.2018

Koulutus järjestetään TFW joensuun tiloissa (Jukolankatu 18).

Ajankohta: Torstai (helatorstai) 10.5.2018 Klo. 11:00-12:30

Oletuksena on, että kaikki A-D ikäluokkien valmentajat on paikalla. Mikäli olet kuitenkin estynyt tulemaan,niin siitä ilmoitus Simolle mahdollisimman nopeasti.

09.04.2018

Ärjy cup 2018 joukkueet ja aikataulut

Ärjyt
Kasper Lehikoinen
Miska Mustonen

Santeri Pippola
Niilo Romppanen
Atte Lehikoinen
Veeti Eiserbeck
Sanna Lehikoinen
Topi Saastamoinen
Joose Saastamoinen
Leevi Räty
Waltteri Pippola
Jere Asikainen
Toni Asikainen
Tuomas Puustinen
Saska Mustonen

JOKP
Paavo Kohonen
Mario Tanskanen

Jere Vänskä
Vili Westerman
Aatu Kokkonen
Severi Silvennoinen
Marko Vartiainen
Verneri Vartio
Kimi Hjälm
Jonne Oinonen
Rasmus Kuronen
Henri Fuchs
Aapo Laatikainen
Max Tanskanen
Artem Vasilyev

Peto
Iiro Eronen

Jasper Holopainen
Juho Juvonen
Arttu Haikonen
Aapo Sariola
Riku Rova
Valtteri Kekarainen
Lenni Sillanpää
Samuli Kokko
Marcus Tefke
Tiitus Kempas
Atte Kovanen
Riku Vähäniitty
Inka Katajisto

Kiepo
Matias Lehtimäki

Niko Hämäläinen
Vertti Ruotsalainen
Eetu Hassinen
Jussi Kinnunen
Santeri Kuronen
Onni Walling
Samir Saoud
Miska Heiskanen
Kasperi Surakka
Joonas Kokkonen
Valtteri Vaittinen
Joona Karjalainen

Peli aikataulut:
Tiistai 10.4.2018 Ärjyt-JOKP Peli 20.30-21:30 paikalla 19:30 Tulos 4-3
Perjantai 13.4.2018 Peto-Kiepo Peli 20:30-21:30 paikalla 19:30 Tulos 3-4
Tiistai 17.4.2018 Kiepo-Ärjyt Peli 20:30-21:30 paikalla 19:30 Tulos 2-7
Torstai 19.4.2018 JOKP-Peto Peli 20:10-21:15 paikalla 19:10 Tulos 4-9
Perjantai 20.4.2018 Ärjyt-Peto Peli 20:30-21.30 paikalla 19:30 Tulos 5-10
Tiistai 24.4.2018 JOKP-Kiepo Peli 20:30-21:30 paikalla 19:30 Tulos 6-5
Perjantai 27.4.2018 Pronssi JOKP-Kiepo Peli 19:00-20:10 paikalla 18:00
Perjantai 27.4.2018 Finaali Peto-Ärjyt Peli 20:20-21:30 paikalla 19:20

Jos et pääse paikalle niin ilmoitus Simo Karjalaiselle!

Mikäli haluat mukaan peleihin ja sinun nimeä ei ole joukkueissa niin soitto Simo Karajaiselle 044-0112623

27.03.2018

Juniori Jokipoikien C-, B- ja A-nuorten kartoitustapahtuma

Juniori Jokipojat järjestää avoimen kartoitustapahtuman C-, B- ja A-nuorten ikäisille pelaajille Joensuussa.

Ilmoittautuminen ulkopaikkakuntalaisille: simo.karjalainen@jokipojat.fi
Jos tarvitset majoitusta mainitse siitä ilmoittautumisen yhteydessä.

Kaikki tällä hetkellä seurassa olevat pelaajat osallistuvat tapahtumaan.

Aika: 4.5-5.5.2018
Paikka: Joensuu, Kuntopolku 6, 80110 Joensuu

Perjantai 4.5
A-nuoret: Aloituspalaveri klo. 16.30, jää klo. 17.30-18.30
B-nuoret: Aloituspalaveri klo. 17.45, jää klo. 18.45-19.45
C-nuoret: Aloituspalaveri klo. 19.00, jää klo. 20.00-21.00

Lauantai 5.5
A-nuoret: Aloituspalaveri klo. 9.00, jää klo. 10.00-11.00, peli klo. 14.45-16.15
B-nuoret: Aloituspalaveri klo. 10.15, jää klo. 11.15-12.15, peli klo. 16.30-18.00
C-nuoret: Aloituspalaveri klo. 11.30, jää klo. 12.30-13.30, peli klo. 16.30-18.00

Lisätiedot: Simo Karjalainen, puh. 044 0112623, simo.karjalainen@jokipojat.fi

19.03.2018

Sinustako valmentaja  Jokipoikien A-Nuorten Mestis joukkueelle?

Onko sinulla halu ja kyky kehittää pelaajia yksilöinä ja toimimaan joukkueessa. Haemme A- nuorten mestis joukkueelle vastuuvalmentajaa.
Odotamme sinulta positiivistä asennetta, intohimoa lajia kohtaan sekä valmennuskokemusta eri ikäluokissa.
Tarjoamme innokkaan ja kehittyvän työympäristön jossa hyvät mahdollisuudet kehittyä ja edetä valmentajana.

Vapaamuotoiset hakemukset ansioluetteloineen ja palkkatoiveineen 15.4 2018 mennessä:
valmennuspäällikkö Simo Karjalainen 044 0112623, simo.karjalainen@jokipojat.fi
toiminnanjohtaja Jarmo Mustonen 050 5508093 , jarmo.mustonen@jokipojat.fi

16.01.2018

Suurarvonan voittolista

Onnittelut voittajille!
Palkinnot voi käydä lunastamassa maaliskuun loppuun mennessä Juniori Jokipoikien kioskista Joensuun harkkahallista. Kioskin aukioloajat vaihtelevat.

26.09.2017

Juniori Jokipojat ry:n sääntömääräinen syyskokous 24.10.2017 klo. 18:00

Paikka. Islo länsikatu 15 80110 Joensuu

Kokouksen käsiteltävät asiat
1. Valitaan kokoukselle puheenjohtaja, sihteeri ja kaksi pöytäkirjan tarkastajaa.
2. Esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja tilintarkastajien lausunto.
3. Käsitellään hallituksen kertomus edellisen vuoden toiminnasta.
4. Käsitellään edellisen tilikauden tilinpäätös ja tilintarkastajien lausunto
5. Päätetään vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille tilivelvollisille tilien ja hallinnon osalta.
6. vahvistetaan kuluvan kauden tulo- ja menoarvio
7. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille tilivelvollisille
8. Käsitellään muut hallituksen valmistelemat ja kokouskutsussa mainitut asiat.

Mikäli jäsenistöllä on kokouksen asialistalle jotain muuta käsiteltävää ,ilmoita sähköpostilla 15.10.2017 mennessä jarmo.mustonen@jokipojat.fi

19.09.2017

Girl´s Hockey Day!

Tyttö, tule kokeilemaan jääkiekkoa Kontiolahden jäähallille 7.10.2017 klo. 11.30-14.30!
Mukaan tarvitset vain luistemet ja kypärän.

25.08.2017

D1 Susirajaturnaus Joensuussa 26-27.8

Turnauksen aikana kioski, arpajaiset ja tekniikkarata.

Tulospalvelu Gameresultonline.com

22.08.2017

Tule ja testaa CCM:n kauden uutuudet

Joensuun harjoitushallissa järjestetään tiistaina 29.8 CCM TRY-OUT päivä klo. 17.00-19.00.
Pääset testaamaan CCM:n uusia varusteita jäälle klo. 18.00-19.00!

05.05.2017

Juniori Jokipojat Ry kevätkokous 23.5.2017 klo 18!

Sääntömääräinen kevätkokous
Aika 23.5.2017 klo 18.00
Paikka ISLO länsikatu 15, 80110 Joensuu

Tervetuloa!
Kokouksessa kahvitarjoilu

https://jokipojat.myclub.fi/notifications/38876

20.04.2017

Kauden 2016-2017 palkitut

Palkittavat ikäluokka F-08/09

Kehittynein: Arttu Vaara, Jerkko Kinnunen, Niklas Kortelainen, Daniel Virkkala
Fairplay: Luka Kettunen, Aapo Pesonen , Tuomas Ristola, Eemeli Sorsa

Palkittavat ikäluokka F-07

Kehittynein pelaaja: Miro Nylund, Minttu Ryynänen, Arttu Ahtinen
Fair Play pelaaja: Onni Hirvonen, Iivari Kananen, Aaro Kupiainen

Palkittavat ikäluokka E-06

Kehittynein: Eemeli Kamppuri ja Atte Turunen
Fair play: Lenni Matikainen ja Akseli Laitila

Palkittavat ikäluokka E-05

Kehittynein pelaaja: Joona Rönkkö, Alex Juntunen
Fair Play pelaaja: Juuso Kiiskinen, Atte Kipinä

D-tytöt

Kehittynein pelaaja:  Viivi Laine
Fair Play pelaaja: Minja Turunen

Palkittavat ikäluokka D-04

Kehittyneimmät: Jesse Lappalainen ja Julian Immonen
Fair Play: Aleksanteri Kaskimäki ja Niklas Hirvonen

Palkittavat ikäluokka D-03

Kehittynein pelaaja:  Paavo Kohonen, Iiro Eronen
Fair Play pelaaja: Saska Mustonen, Eemeli laitila

Palkittavat ikäluokka C-02  

Parhaat puolustajat: Niilo Romppanen ja Akseli Kareinen
Parhaat hyökkääjät: Miska Heiskanen ja Ossi Kyllönen

Palkittavat joukkue C-01

Paras puolustaja: Jere Vänskä
Paras hyökkääjä: Joose Saastamoinen

Palkittavat joukkue Naiset

Paras puolustava Leidi mv Melina Kummunmäki
Paras hyökkäävä Leidi Jenni Oinonen.

Palkittavat joukkue B-nuoret

Paras puolustaja: Valtteri Piironen
Paras hyökkääjä: Kalle Anttonen

Palkittavat joukkue A-nuoret

Paras puolustaja: Wiljami Kupiainen
Paras hyökkääjä: Miro Väänänen

Ilo taksit oy:n tarjoama palkinto Ilo pelata Jokipojissa. Jokaisesta joukkueesta on valittu yksi palkittava pelaaja joka on kauden aikana jäänyt mieleen positiivisuudellaan, kannustanut omia joukkuekavereita ja luonut iloista ilmapiiriä joukkueessa. 

F-08/09 Luka Härkönen
F-07 Aleksi Haikonen
E-06 Miko Piiroinen
D-tytöt Mimmi Keinonen
E-05 Miika Tiittanen
D-04 Jesse Lappalainen
D-03 Anton Kemppainen
C-02 Akseli Kareinen
C-01 Jere Savolainen
Naiset Juuli Semi
B-juniorit Jesse Mikkonen
A-nuoret  Konsta Heimonen

Maajoukkuepalkinnot kaudella 2016 – 2017

Pohjola –leiripelaaja:  Niilo Romppanen
Nuori Leijona palkinto U-20 maajoukkueessa pelanneelle: Ville Räsänen

Musikka palkinto C2 ikäluokalle

Vertti Ruotsalainen

Tapio ”Taape” Pohtinen kauden 2015 - 2016 maalivahdin kiertopalkinto

Riku Lindroos A-nuoret

Vuoden huoltaja:  Usko Nissinen

Vuoden joukkueenjohtaja:  Maarit Kempas D-04

Vuoden Valmentajat: Ossi Karhunen B-Nuoret ja Antti Piiroinen Kiekkokoulu/G-Junnut/E-06

30.03.2017

C-02/C-01/B Ärjy Cup!

 

Sarjataulukko

  1. Kiekko-Karhut 8
  2. Kiepo 5
  3. Peto 4
  4. JOKP 1

Jos et ole joukkueessa ota yhteyttä Simo Karjalaiseen puh. 044 0112623

Otteluita pelataan pelataan huhtikuun ajan

Viikon 14 ottelut:
Ti 4.4                                                                                        
18.15-19.15 Kiepo(pun) vs Peto(must)             5-4 ja.                          
 
19.30-20.30 JOKP(pun) vs Kiekko-Karhut(must)       5-6 ja.

To 6.4

19.15-20.15 JOKP(pun) vs Peto(must) 5-6

20.30-21.30 Kiepo(pun) vs Kiekko-Karhut(must) 4-9

Ti 11.4

19.15-20.15 JOKP(pun) vs Kiepo(must) 5-6

20.30-21.30 Peto(pun) vs Kiekko-Karhut(must) 4-5

PLAYOFFS

Ke 19.4

18.00-19.00 KIEKKO-KARHUT(must) vs JOKP(pun) // KIEKKO-KARHUT johtaa 1-0

19.15-20.15 KIEPO(must) vs PETO(pun) // PETO johtaa 0-1

Ti 25.4

19.15-20.15 KIEPO(must) vs PETO(pun)

20.30-21.30 KIEKKO-KARHUT(must) vs JOKP(pun)

Joukkueet:

 

Kiekko-Karhut
Kassu Lehikoinen
Miska Mustonen
Valtteri Piironen
Kalle Kohonen
Juhani Karhu
Vili Westerman
Juho Juvonen
Jere Jeskanen
Aleksi Inkinen
Teppo Jaatinen
Eero Jukola
Olli Sorsa
Onni Walling
Lenni Sillanpää
Rasmus Kuronen
Ossi Kyllönen
Sami Immonen
Aapo Laatikainen

 

JOKP
Elias Aho
Jussi Levanoja
Santeri Pippola
Mixu Piirainen
Jere Vänskä
Atte Lehikoinen
Miro Huttunen
Verneri Vartio
Jesse Mikkonen
Oskari Surakka
Joose Saastamoinen
Leevi Räty
Jasper Holopainen
Tiitus Kempas
Kassu Surakka
Valtteri Pippola
Sami Wikström

 

Peto
Joona Lahtinen
Samu Pehkonen
Toni Ruotsalainen
Niko Hämäläinen
Aleksi Nevalainen
Vertti Ruotsalainen
Aatu Kokkonen
Antti Mujunen
Sami Lappalainen
Valtteri Kekarainen
Leevi Mustonen
Joona Naumanen
Verneri Berg
Miska Heiskanen
Severi Silvennoinen
Atte Kovanen
Heikki Sihvonen

 

Kiepo
Mario Tanskanen
Joona Saastamoinen
Paavo Kohonen
Eetu Romppanen
Joni Kohonen
Samir Saoud
Niilo Romppanen
Akseli Kareinen
Oskari Hassinen
Kalle Anttonen
Janne Voutilainen
Jiri Pippola
Samuli Kokko
Topi Saastamoinen
Jere Savolainen
Niko Karvonen
Jonne Oinonen
Henri Fuchs
Joonas Kokkonen
Valtteri Vaittinen

29.03.2017

A-Nuorten finaalit käyntiin Mehtimäellä la 1.4.2017

23.03.2017

Kesän Ärjyleirit 2017 Joensuussa


2009-2007 syntyneet pelaajat 6-9.6
2006-2004 syntyneet pelaajat 13-16.6


Ensi kesän Ärjyleirit järjestetään tuttuun tapaan kesäkuun alussa. Mukaan otetaan 50 kenttäpelaajaa ja 8 maalivahtia / leiri ilmoittautumisjärjestyksessä.

Leirin päivä ohjelmaa:
Päivät tiistai- torstai alkavat aamulla n. klo 8.00 ja päättyvät n. klo 16.00 sisältävät kaksi jääharjoitusta oheisharjoituksineen. Perjantai päivänä pelataan leiripeli, päivä alkaa n. klo 8.00 ja päättyy n. klo 14.00. Leirin ajan varusteet saavat olla jäähallilla. Leirin tarkempi ohjelma ilmoitetaan myöhemmin. Jäiden lisäksi touhuilemme jään ulkopuolella monipuolisesti.

Leirin kummipelaajana toimii Miro Aaltonen

Leirin hinta on 150 euroa / pelaaja. Hinta sisältää jäävuorot, ruokailut ja välipalat, valmennuksen, leiri paidan ja muun oheistoiminnan.

Leirin ohjauksesta vastaavat Juniori Jokipoikien henkilökunta.

Ilmoittautuminen leirille
2009-2007 syntyneet alla olevasta linkistä
https://jokipojat.myclub.fi/flow/events/509401

2006-2004 syntyneet alla olevasta linkistä
https://jokipojat.myclub.fi/flow/events/509443

Tervetuloa mukaan!
Lisätiedot
janne.hattunen@jokipojat.fi tai 045 6346401
 

13.03.2017

Ärjykortilla Playoffeihin!

Samalla Ärjykortilla Mestiksen Playoff kotipeleihin!
Kaikki kannustamaan Edustus päätyyn asti!

02.02.2017

Kilpaikäluokkien vastuuvalmentajat kaudelle 2017-2018!

Juniori Jokipoikien kilpaikäluokkien vastuuvalmentajat 1.5.2017 alkaen kaudelle 2017-2018

A Mikko Fisk
B Jaakko Piirainen
C1 Simo Karjalainen

Juniori Jokipojat toivottaa menestystä "Troikalle"

Lisätietoja

Jarmo Mustonen 050 5508093
Markku Kyllönen 050 5978248

02.02.2017

Try out 28-29.4: A-Nuoret ja B-Nuoret

Yhdistä opiskelu ja jääkiekko Joensuussa!

Juniori Jokipojat järjestää try out tapahtuman A- ja B-Nuorille 28-29.4 Joensuussa.

Joensuussa yhdistät opiskelun ja jääkiekon tehokkaassa ympäristössä. Opiskelupaikkojen ja harjoittelupaikkojen läheisyys mahdollistaa motivuoituneelle jääkiekkoilijalle hyvät edellytykset kehittyä pelaajana ja opiskelijana.

Seuran toimintaympäristö ohjaa voimakkaasti yksilönkehittämistä joukkueen sisällä innokkaiden ja ammattitaitoisten valmentajien tuella.

Yhteistyö seuran edustusjoukkueen kanssa avaa mahdollisuuden edetä Mestis-tasolle.

URHEILUAKATEMIA 

Joensuun Urheiluakatemia mahdollistaa yksilöllisen aamuharjoittelun kolmena aamuna viikossa sekä muut Urheiluakatemian palvelut.

http://www.joensuu.fi/urheiluakatemia

YHTEISHAKU

https://opintopolku.fi/wp/valintojen-tuki/yhteishaku/

LISÄTIETOJA

A-Nuoret, Mikko Fisk puh: 050 3718721
B-Nuoret, Simo Karjalainen puh: 044 0112623

Ilmoittautumiset

Samuli Hoskonen, samuli.hoskonen@jokipojat.fi

 

AIKATAULUT

A-NUORET

Pe 28.4

Kokoontuminen klo. 16.00 Joensuun jäähalli

Jää klo. 17.30-18.45

La 29.4

Kokoontuminen klo. 8.00 Joensuun jäähalli

Jää klo. 9.00-9.50

Kokoontuminen klo 15.00

Peli klo. 16.15-17.45

 

B-NUORET

Pe 28.4

Kokoontuminen klo. 17.30

Jää klo. 19.00-20.15

La 29.4

Kokoontuminen klo. 7.00 Joensuun jäähalli

Jää klo. 8.00-8.50

Kokoontuminen klo. 17.00

Peli klo. 18.00-19.30

 

 

 

 

01.02.2017

Jäähallissa tapahtuu vko 5

La 4.2

D2 AAA jatkosarja, lohko 8 11:00 Joensuu Jokipojat Musta - SaiPa Kollet
E2 AAA, lohko 8a 11:45 Kontiolahti Jokipojat Musta - Jukurit Sininen
E2 AA, lohko 8a 12:50 Kontiolahti Jokipojat Punainen - Jukurit Keltainen
Nuorten Mestis 13:30 Joensuu Jokipojat - Diskos
C2 AAA ylempi jatkosarja, lohko 1 13:30 Joensuu hh Jokipojat Musta - KalPa
E2 AAA, lohko 8a 13:55 Kontiolahti Jokipojat Musta - Jukurit Sininen
E2 AA, lohko 8a 15:00 Kontiolahti Jokipojat Punainen - Jukurit Keltainen
B-nuorten SM-alempi jatkosarja 16:00 Joensuu hh Jokipojat - K-Laser
Naisten Suomi-sarja, lohko 1 18:45 Joensuu hh Jokipo Ladies - Hermes

Mestis 17:00 Joensuu Jokipojat - Hermes

Su 5.2

F1 Leijonaliiga, lohko 8d (SK/KS) 12:15 Joensuu hh Jokipojat Punainen - Kaja Jets
F1 Leijonaliiga, lohko 8d (SK/KS) 12:15 Joensuu hh Jokipojat Valkoinen - KalPa Karhu
F1 Leijonaliiga, lohko 8d (SK/KS) 13:30 Joensuu hh Jokipojat Punainen - KalPa Karhu
F1 Leijonaliiga, lohko 8d (SK/KS) 13:30 Joensuu hh Jokipojat Valkoinen - Kaja Jets
B-nuorten SM-alempi jatkosarja 14:00 Joensuu Jokipojat - KooKoo

01.02.2017

Niilo Romppanen Pohjola-leirille

Juniori Jokipoikien puolustaja Niilo Romppanen on valittu 102 ikäluokkansa kärkipelaajan joukkoon Pohjola-leirille.