Hyväntekeväisyysgolf pelattiin upeassa säässä

Hyväntekeväisyysgolf pelattiin upeassa säässä

11.07.2021

Juniori Jokipo Golf järjestettiin nyt jo viidettä kertaa perjantaina Kontioniemen golfkentällä. Juniori Jokipoikien, Karelia Golfin ja Musikoiden yhdessä isännöimä hyväntekeväisyystapahtuma keräsi paikalle kaikkiaan reilut 40 kiekkohenkistä golfaajaa. Tapahtuman tuotolla tuetaan joensuulaisten lasten ja nuorten jääkiekkoharrastusta. Mukana oli entisiä sekä nykyisiä kiekkoilijoita ja valmentajia sekä muita jääkiekon ystäviä ja yhteistyökumppaneita. Tunnetuimpia aktiivikiekkoilijoita edustivat seuramme kasvatit, KHL-tähti Miro Aaltonen, SM-liigasta tutut Jesse Paukku ja Teemu Väyrynen sekä Kiekko-Poikien Ville Räsänen. Lämminhenkisen kilpailun kolmen kärjen muodostivat Lauri Penttinen, Jarmo Mustonen ja Petri Kahelin. Joukkuekilpailun vei nimiinsä Soimu. Sää oli todella upea ja kenttä oli huippukunnossa. Seuramme kiittää Karelia Golfia ja Musikoita sekä kaikkia tapahtumaan osallistuneita!

Kuvia tapahtumasta seuramme sosiaalisen median kanavissa:
Facebook = Juniori Jokipojat ry
Instagram = juniorijokipojat

Dataline Sport | Molentum Oy