Haemme nyt joukkoomme päätoimista U16 ikäluokan päävalmentajaa

17.02.2021

Juniori Jokipojat ry on Joensuussa toimiva jääkiekkoseura, jonka toiminnassa on mukana yli 400 pelaajaa, heidän perheensä sekä useita kymmeniä koulutettuja valmentajia ja muita toimihenkilöitä. Joukkueita seurassamme on U8-U20 ikäluokissa sekä naisten- tyttöjen ja poikien harrasteryhmät.

Haemme nyt joukkoomme päätoimista U16 ikäluokan päävalmentajaa Toimenkuvaan kuuluu joukkuevalmennuksen lisäksi yläkouluvaiheen aamuharjoittelu sekä seuran iltapäiväjäät. Valmennustyön lisäksi työnkuvaan kuuluu myös seuran Internet- ja some-sivujen ylläpitäminen (tähän saat tarvittavan opastuksen, aiempaa osaamista ei välttämättä tarvita). Toimenkuva muodostuu tarkemmin valittavan henkilön löydyttyä. Tehtävä on määräaikainen (2 vuotta) kausille 2021-2022 – 2022-2023, työt alkavat 1.5 2021.

TARJOAMME

- Toimivan organisaation valmentajan tueksi

- Mehtimäen upeat harjoittelu- ja kilpailuolosuhteet

- Tilaisuuden olla osana kilpaikäluokkien valmennustiimiä

- Mahdollisuuden kehittää itseään valmentajana

PÄÄVALMENTAJALTA TOIVOMME

- Aiempaa kokokemusta valmennuksesta

- Halua itsensä jatkuvaan kehittämiseen

- Hyviä vuorovaikutustaitoja niin pelaajien, vanhempien kuin muidenkin sidosryhmien kanssa

- Halua olla osa seuran valmennustiimiä

- Valmiutta joustaviin työaikoihin (iltaisin ja viikonloppuisin)

- Tietoteknistä osaamista

Hakemukset palkkatoiveineen cv:n kera 7.3.2021 mennessä osoitteeseen: sasu.keto@jokipojat.fi Paikka täytetään HETI sopivan henkilön löydyttyä. Lisätietoja valmennuspäällikkö Sasu Keto puh. 040 746 4947

Valittavalta henkilöltä pyydämme lisäksi suostumusta esittää rikosrekisterilain (770/1993) 6 §:n 2 momentissa tarkoitettu ote rikosrekisteristä, erityisesti joutuessaan työskentelemään lain 927/2012 ”Laki lasten kanssa työskentelevien rikostaustan selvittämisestä” 2§ ja 3§ mukaisissa tehtävissä.

Dataline Sport | Molentum Oy